Bağlantılara atla

Beraber,

İnanılmaz işler çıkarmaya hazır mısınız?

Süreç Nasıl İşler?

Kayıt Ol
1

Kayıt Ol

İşinize yarayan içerikleri sipariş etmek veya fiyatları görmek için müşteri paneline kayıt olun.

Bakiye Yükle
2

Bakiye Yükle

Kredi ve banka kartı ile Shopier üzerinden veya havale/EFT ile bakiyenizi yükleyin.

Sipariş Ver
3

Sipariş Ver

Bakiye onaylandıktan sonra, içerik siparişinden tarife seçin gerekli bilgileri sağlayın ve sipariş verin.

Teslim Al
4

Teslim Al

Siparişinizi verdikten sonra en iyi yazarlarımız içeriklerinizi yazsın, tamamlanınca panelden indirin.

İçerik Siparişi Ver

Hizmetlerimiz

Blog İçeriği

Web sitelerinin dijital alanda başarısını artıracak birçok farklı etken vardır. Öncelikle buradaki temel hususun, insanlarla yeterince iyi bir etkileşim kurmak olduğunu bilmek gerekir. Bunun içinse sitenin tasarımı ve içerikleri mutlaka en özenli şekilde hazırlanmalıdır. Özellikle site ziyaretçilerinin hoş bir şekilde vakit geçireceği blog içeriği bölümünün, keyif veren ve kullanıcıyı memnun eden bir yapısının olması gerekir. Çünkü burada kullanıcılar çoğu zaman kendisinden bir şeyler bulmak isterler. Bundan dolayı ziyaretçiyle blog içeriği arasında iyi bir bağ kurulmasına ihtiyaç vardır.

Blog İçeriğinin Hazırlanması

Sitelerde daima yer alacak blog içeriklerini hazırlarken birtakım unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu kapsamda özellikle kısa, öz ve açık şekilde anlaşılacak bir dili kullanmak önemlidir. Bunun yanı sıra ziyaretçiyi yeterince memnun etmek ve sitenin başarısını artırmak için interaktif bir dil kullanarak, onlara da birtakım sorular yöneltilebilir. Çünkü sorular, okuyucu bir noktada düşünmeye sevk edeceği için kendisinin de bu duruma katacağı farklı unsurları ortaya çıkarır. Bu sayede kişi, blog içeriğinden elde ettiği verileri kendi bilgileriyle pekiştirmiş olur.

Liste İçerik

En çok ve keyifle okunan yazılar arasında yer alan liste içerik, blogu zenginleştirirken etkileşimi de artırır. Ele alınan konu hakkında kısa bir giriş paragrafının yer aldığı liste içeriklerde cümleler kısa ve anlaşılırdır. Merak uyandıran başlıklar yazının tek solukta okunmasına imkan sağlar.

Okuyucu Liste İçeriği Neden Sever?

Maddeleme yapılan yazı okuyucunun dikkatini çeker. Önerilerin okuyucuda güven sağlaması sebebiyle insanlar daha fazla ve faydalı bilgiye ulaştıklarını düşünürler. Sadece konuya ve beklentiye odaklanan içerikler, istendiği zaman bırakılır ve daha sonra yeniden okunabilir.

Liste İçeriklerde Farklılık Nasıl Yakalanır?

Liste içerik hazırlarken konu seçimi önemlidir. Yazının SEO uyumlu olması isteniyorsa anahtar kelime seçimi ve kullanımı sağlanır. Doğru bir araştırma yapıldıktan sonra rakip analizi göz önünde tutularak sonuca ulaşılır.

Farklı bir bakış açısının yazıya yansıtılması okunabilirliği artırır. Listelemeye geçmeden önce konu hakkında verilecek tavsiye ve yaşanmış anı paylaşımı içeriğin daha dikkat çekici olmasını sağlar. İlham kaynağı, eğitici, haber veren ve “en” listeleri içeren yazılarda sıralama önem taşır.

Site İçeriği

Site içeriği, internet alanında kurulan web sitelerinin yeterince başarılı bir performansa sahip olması konusunda önemli olan bölümlerden biridir. Bu bakımdan bir siteye yönelik içerik hazırlığı yapılırken mutlaka tüm kısımları dikkatli bir şekilde hazırlamak gerekir.

Buradaki temel hususlardan biri, ziyaretçilerin siteyi olabildiğince rahat bir şekilde kullanabilmeleridir. Bundan dolayı site içeriğinde ara yüz çok önemlidir. Bunun yanı sıra site ziyaretçilerinin burada yer alan içerikleri kolay bir şekilde okuyabilmesi de gerekir. Bu bakımda yazım ve dil bilgisinin yeterince iyi kullanıldığından emin olunmalıdır.

SEO Uyumu

Site içeriklerinin hazırlanmasında özellikle SEO uyumuna da gereken önem verilmelidir. Çünkü insanları web sitesine çekmenin en önemli yollarından biri, SEO yapılandırmasına doğru bir şekilde yön vermektir. Bu sayede site içeriğinde yer alan bilgilere birçok insanın kolaylıkla ulaşması sağlanır. SEO yapılandırmasının önemli dinamik getirilerinden bir başkasıysa, site içeriğine yönelik bilgilerin aranması halinde, arama motorlarında web sitesinin en ön planda çıkmasıdır.

Görsellik

Site içeriği tasarlanırken özellikle bu noktada yer verilecek görsellere de dikkat etmek gerekir. Çünkü görseller, oldukça uyumlu bir şekilde siteye eklenmelidir. Ayrıca kullanılacak fotoğraflar da mutlaka özgün bir yapıda olmalıdır.

Kategori Açıklaması

Özellikle e-ticaret için kurulan sitelerde ürün hakkında detayların yer aldığı kategori açıklaması metinleri, sitenin kurumsal yapısıyla uyumlu bir dile sahip olmalıdır. Uzun ve edebi yazılar yerine tüketicilerin merak ettiği sorulara yanıt olması gereken içeriklerde anahtar kelimeler kullanılabilir.

Markaya Ait Bilgiler

Kategori sayfalarında benzer ürünler bir arada bulunur. Ürün çeşitliliğinden hizmet verilen markalara, ürün avantajlarından kullanıcı yorumlarına kadar farklı beklentilerin bir arada karşılandığı yazılar kullanıcıyı alışverişe yönlendirmelidir.

Kategori açıklaması yapılırken ilgili kategoride yer alan ürünler hakkında detaylı bilgi verilir. Bu alan için hazırlanan yazılarda özgünlük aranan ilk şarttır. Marka kimliğiyle uyumlu, hedef kitlenin anlayabileceği ve doğal olan içerikler her zaman ilgi çeker.

Belirlenmiş Ürün Grubuna Ait İçerikler

Sürekli değişen ve müşteri beklentilerine uygun olarak güncellenen açıklamalarda tek bir ürün değil, aynı grupta değerlendirilen ürün grupları hakkında bilgi verilir. Kategori içinde bulunan alt ürün grupları ziyaretçilerin aradıkları ürüne daha hızlı ulaşmalarını kolaylaştırır. Bir çeşit ürün tanıtım yazısı olan kategori sayfaları, uygun ana ve ara başlıklarla desteklenmelidir.

Ürün Açıklaması

Ürün açıklaması satışı yapılan bir ürünü tanıtmak için hazırlanan metindir. Ürünü alıcıya tanıtmak, artı ve eksi yönlerini, rengini, bedenini, modelini kısacası tüm özelliklerini yazılı halde belirtmektir. Başarılı bir açıklama, şüphesiz doğru ve net bilgiler içermelidir. Bu yüzden yazılan yazıda ürün en ince ayrıntısına kadar paylaşılmalıdır.

Başarılı Bir Ürün Açıklaması Nasıl Yazılır?

İyi bir ürün açıklaması yazabilmek için ürünün etkileyici yönlerini ön planda tutmak gerekiyor. Bununla birlikte ürün hakkında detaylı bilgiye sahip kişiler ancak başarılı bir açıklama yapabilir. Ürünün çıkış noktaları, avantajları, kullanım şekli, dezavantajları, elektronik cihazlar için teknik özellikler özetle müşterinin ürün hakkında merak ettiği tüm soruların cevabı ürün açıklamasında yer almalıdır. Ürün açıklamaları kısa ve net cümlelerden oluşursa kargaşaya yol açmadan karar vermeyi sağlar.

Ürün Açıklamasının Önemi

Özellikle e-ticaret sayfalarında satışa sunulan ürünler için açıklama kısmı son derece önemlidir. Müşteriyi bilgilendiren bu yazılar ürünün satın alınma hızını da etkilemektedir. Ne aradığını bilen müşteriler, iyi yazılmış bir ürün açıklaması karşısında hızlı ve kesin kararlar verebiliyor. Böylece müşteri potansiyeli artıyor. Bununla birlikte ürünün geri iade oranı da daha düşük oluyor.

Ürün İncelemesi

Online alışveriş siteleri için etkili bir tanıtım şekli olan ürün incelemesi yazılı ya da video kaydı ile hazırlanabilir. Yazılı olanlar yerine video kaydıyla sunulan tanıtımlar ise daha faydalı olmaktadır.

Ürün hakkında a’dan z’ye tüm detayların paylaşıldığı bu tanıtımlar, ürünün hedef kitleye ulaşmasında son derece etkilidir. Müşterileri ürün hakkında yazılı, sözlü ve görsel olarak bilgilendirmek e-ticaret siteleri için olmazsa olmazdır. Müşteriler ürün hakkında merak ettiği her şeyi ürün incelemesi kısmında bulabilmelidir.

Doğru Bir Ürün İncelemesi Nasıl Olmalı?

İnceleme için video çekilecek konsept, tanıtılacak ürüne uygun seçilmelidir. Ürün incelemesi, kutu açmayla başlanmalıdır. Örneğin bir cep telefonu için ürün incelemesi hazırlanıyorsa, telefon ilk defa ele alınıyor gibi paketi açma kısmı ve içinden çıkan parçalar da videoda yer almalıdır. Ürünün fiziksel özellikleri tanıtıldıktan sonra teknik özellikleri de belirtilmelidir.

İfadeler sade ve herkesin anlayabileceği şekilde açık olmalıdır. Eğer bir cihaz için ürün incelemesi yapılıyorsa cihazı çalıştırmak ve işleyişini göstermek etkileyici olacaktır. Hazırlanan içeriğin paylaşılacağı kanal da hedef kitleye uygun olarak seçilmelidir.

Tanıtım Yazısı

Tanıtım yazısı bir web sitesinin içeriğini açıklayan, özetleyen ve bilgi veren yazıların bütününe denmektedir. Bu yazılarda bahsi geçen sitede, uygun içerikli, anahtar kelimeli ve ve linkler ile yazılan metinler bütünüdür.

Tanıtım Yazısı Özgün ve Bilgilendirici Olmalıdır

Bilgilendirme için yazılan tanıtım yazılarında asla ama asla kopya olmamalıdır. Çünkü bu yazıların başka bir siteden çalıntı olması ve okuyucular tarafından fark edilmesi hiç de etik bir durum değildir. Bundan dolayı yazılan yazılar özgün, bilgilendirici ve fayda sağlayacak biçimde hazırlanmalıdır. Bu yazılarda da anahtar kelimeler kullanılmalıdır. Kullanılan anahtar kelimeler makalede çok fazla tekrarlanmamalı ve okuyucuya fayda sağlamalıdır. Bu yazılarda kullanılan anahtar kelimeler yazıyı yazmak için kullanılmamalıdır.

Tanıtım Yazıları Çok Uzun Olmamalıdır

Tanıtım yazıları yapılırken genellikle yazarlar yazdıkları yazının okuyucuyu sıkacağını düşünmezler. Aslında bilgi vermek adına yazıları uzun tutarlar. Ancak bu çok büyük bir yanlıştır. Çünkü okuyucular uzun genellikle uzun paragrafları okumaz ve sayfayı kapatırlar. Bundan dolayı ideal tanıtım yazısı 150-250 kelime arasında olmalıdır. Araştırmalara göre okurlar genellikle bu kelime aralığındaki yazıları sonuna kadar okumaktadır.

Sosyal Medya İçeriği

Sosyal medya hesaplarının kullanımı günümüzde büyük bir artış göstermiş ve bu da reklam yöntemlerinde de farklılık yaşanmasına neden olmuştur. Sosyal medya hesaplarından istenilen en yüksek verimi elde edebilmek için en uygun içerik çalışmalarının yapılmış olması gerekmektedir.

Sosyal Medya İçerik Çalışmaları

Farklı aşamalarda gerçekleştirilen ve hem bireysel hem kurumsal müşterilerin yararlanabileceği sosyal medya içerikleri, başarıya ulaşma yolunda en büyük yardımı sunmaktadır.

Modern yöntemlerin ve tekniklerin kullanıldığı sosyal medya içeriği çalışmaları, sizlere dijital dünyada bir adım daha öne geçme şansı sağlamaktadır. Marka itibarının artması ve hedef kitleye ulaşmasında önemli bir etkiye sahip olan sosyal medya içerikleri, büyük bir marka olabilme yolunda en etkili adımı atmanızı sağlıyor.

Sosyal medya içerik üretiminde anahtar kelime seçimi de bulunduğunuz sektöre en uygun şekilde hazırlanmaktadır. Kurumsal kimliğinize uygun sosyal medya içeriği çalışmaları ile siz de potansiyel müşterileriniz ile her daim iletişim halinde olabilirsiniz. Sosyal medyada tanınmak ve daha çok kişiye ulaşmak için içerik çalışması hizmetlerinden en uygun fiyatlara yararlanabilme imkanına sahipsiniz.

Basın Bülteni

Kurum ya da kuruluşların medyaya sunduğu açıklamalara basın bülteni denir. Bu açıklama resmi açıklama niteliğindedir. Basın bildirisi ya da basın açıklaması şeklinde ifade edilebilir. Hazırlanan bülten televizyona, gazetelere, dergilere ve internet haberciliği yapan kişilere ulaştırılır. Ayrıca basın bültenleri kişiler ve şirketler içinde hazırlanarak onların hakkındaki genel bilgi ve gelişmeleri içerebilir. Medya dünyasına gönderilen bu bülten yazılı olabileceği gibi video şeklinde de hazırlanabilir.

Basın Bülteninde Yer Alan Konular

Şirket, kurum, kuruluş ya da bireyler için hazırlanan basın bültenleri farklı konular için hazırlanabilir. Basın bültenlerinde yer alan konulardan en önemlileri şunlardır; yeni proje çalışmaları, şirket ortaklık haberleri, yeni ürünlerin sunulması, satın alma işlemleri, alınan ödüller ve etkinlikler gibi konulardır. Genel olarak basın bültenlerinde yer alan konular şirketler hakkında insanların bilgi sahibi olmasını sağlar.

Basın Bültenlerinin İçeriği

Basın bültenlerinin şirketler ya da kuruluşlar hakkında gelişmeleri haber verirler. Bu sebeple de bültenlerin içeriğinde şirketin logosu bulunur. Ayrıca bültenin ilgi çekmesi için başlık bulunur. Bültenin yayınlanma tarihi, bültenin içeriği, şirkete ait bilgiler ve iletişim bilgileri bulunur. Bu sayede bülten konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler şirket, birey ya da kurumlarla iletişime geçebilir. Basın bültenin amacına ulaşması için 5N 1K kuralına göre hazırlanması gerekir. Bu kural kim, ne, nasıl, neden, nerede ve ne zaman sorularının cevaplarını içerir.

Reklam Metni

Bir ürünü pazarlamak ya da markayı tanıtmanın en etkili yolu, onun reklamını yapmaktır. Reklamın etkili ve amacına uygun olması için de güçlü bir metne ihtiyaç vardır. Çünkü reklam metni çekilecek reklamın senaryosudur. Senaryo ne kadar güçlüyse, ortaya çıkacak reklam da o kadar etkili olur ve ürünün tanıtımını sağlar.

TV, internet, radyo, dergi, gazete gibi ortamlara hazırlanan reklam çeşitleri bulunmaktadır. Ama bu alanlarda yapılan reklamların ortak noktası, hedef kitleyi sıkmadan, 5-15 saniye içinde ürünün tanıtımını sağlamaktır.

Bunun için;

  • Kısa ve etkileyici bir başlık(slogan) içermeli
  • Ürünle ilgili bilgi vermeli
  • Müşteriyi harekete geçirmeli

Etkili bir reklam metni için bu 3 kurala uygulaması gerekmektedir.

Reklam Metni Kısa ve Etkili Başlık İçermeli

Reklam metninde belirlenen slogan kısa ve etkili olmalıdır. Başlık ve slogan, reklamın izlenmeye devam edip etmeyeceğini belirler. Sloganın etkilediği izleyici ürün reklamının devamını izler. Etkilenmediği taktirde konudan uzaklaşır.

Metinde belirlenen slogan, konudan bağımsız olmamalıdır. Sloganı duyan izleyici, kendisini neyin beklediğini bilmelidir.

Reklam bir kitleyi hedefliyorsa, kullanılacak slogan başka bir kitleyi de dışlamamalıdır. Reklam dili ötekileştirici olmamalıdır.

Reklam Metni Ürünü Tanıtmalı

Sloganı beğenen okuyucu, reklamı izlemeye karar verir. Burada yapılması gereken, doğru anahtar kelimelerle ürünün tanıtılmaktır. Ürünü tanıtırken aynı zamanda, neden bu ürünü seçmesi gerektiğini, ürünü muadillerinden ayıranın ne olduğunun da metin içinde cevaplanması gerekir.

Harekete Geçirmeli

Reklam metni yazarken, reklam sonunda müşterinin ne yapması gerektiğini cevaplamak gerekmektedir. Bunun için ürünün fiyatı veya ürüne nasıl/nerede ulaşabileceğini belirten bir eylem çağrısı ile bitmelidir. Ürünün olduğu mağaza veya web sitesine yönlendirmelidir.

Reklamın temel amacı müşterinin karar vermesini sağlamaktır. Bunun için etkili slogan, ürünün tanıtılması ve en sonda da ne yapmaları gerektiğini belirterek metni bitirin.

Kreatif Yazarlık

Anlam olarak kreatif yazarlık kelimesini değerlendirmeden önce kreatif kelimesinin üzerinde durmak ve ne anlama geldiğini bilmek gerekmektedir. Kreatif, kelime anlamı olarak yaratıcılık demektir. Herhangi bir şeyi baştan yapan, tasarlayan ve yaratan anlamındadır.

Günümüzde yaratıcı yazarlık yerine kreatif yazarlık denmesinin sebebi ise Türk Dil Kurumu’nun yabancı dilden dilimize çevrilen creative kelimesinin okunuşunda geliyor. Ülkemiz kültürleri baz alındığında yaratıcı kelimesi daha dinsel bazda değerlendirildiği için kreatif kelimesi daha sık kullanılıyor.

Kreatif Yazar Olmak

Yaratıcı yani kreatif yazarlık çok geniş kapsamlı olarak ele alınabilir.

Kreatif bir yazar olmak için;

  • Kişinin kendine özgü bir anlatım şekli ve üslubu olmalıdır.
  • Farklı içerikleri kendine has hale getirebiliyor olmalıdır.
  • Geniş bir bakış açısına sahip olunmalıdır.
  • Hayal gücü ve sağ duyu gelişmiş olmalıdır.
  • Herkesin baktığı gibi bakıp farklı şeyler görebilme ve tasarlayabilme içgüdüsü olmalıdır.

Bu ve bunlar gibi kişiyi diğer bakış açılarından ayıran farklı bir bakış açısı barındıran her anlam kreatif kapsamına dahil olabilir. Belirtilen duyuları gelişmiş olan her birey ne hali hazırda ne iş yapıyor olursa olsun bu kişisel özelliğini kullanarak kreatif yazarlık yapabilir.

Slogan Yazımı

Slogan yazımı hakkında ilk öğrenilmesi gereken şey sloganın genel tanımıdır. Slogan genel olarak bir kişi ya da kuruluşun marka değeri yaratmaya yönelik olan mesajıdır. İyi bir slogan, mutlaka markanın vizyonu ve misyonuyla bağdaştırılmış nitelikte olmalıdır. Ayrıca sloganda markanın hatırlanabilir olması da çok önemli bir kriterdir.

Slogan Nasıl Oluşturulur?

Slogan oluşturmaya başlamadan önce mutlaka hedef kitle belirlenmelidir. Ayrıca slogan oluşturmak için 3F Fenomeni modelinden yararlanılmalıdır. Daha sonra belirlenmiş olan hedef kitleye uygun olan bir slogan tasarımı yapılmalıdır.

Slogan belirlenirken; basit cümleyle oluşturulmuş olan kısa ve anlaşılır söz öbeği kullanılmalıdır. Bunun yanında sloganın kurumu özetleyici ve açıklayıcı bir nitelikte olmasına da özen gösterilmelidir. Sloganın; markanın kişiliğiyle son derece tutarlı ve uyumlu olması gerektiği de unutulmamalıdır. Ayrıca tüketicinin zihninde kalıcı bir etki bırakması için de gerekli olan bütün dinamikler hesaplanmalı ona göre bir slogan tasarlanmalıdır.

Slogan oluşturma sürecinden sonra bütün kitle iletişim araçlarında da bu slogan kullanılarak farkındalık yaratılmalıdır. Özellikle radyo ve TV reklamlarında slogana fazlasıyla odaklanılmalı ve hızlı konumlama gerçekleştirilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

İçerikly, iki farklı paket üzerinden hizmet sağlar: Ekonomik İçerik ve Premium İçerik. İkisinin de fiyatları birbirinden farklıdır. Güncel fiyatları görmek için buraya tıklayarak müşteri paneline kayıt olabilirsiniz.

Aldığınız içeriğin miktarına da bağlı olmak üzere, olağanüstü durumlar haricinde 1-7 iş günü içerisinde teslimatı yapılır. 

İçerikly üzerinden yapacağınız herhangi bir alışverişte Shopier üzerinden güvenle kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Bununla birlikte banka hesaplarımıza da havale/EFT yapabilirsiniz.

Eğer dil bilgisi hatası yönünden bir problem varsa sınırsız revize hakkınız vardır, fakat içeriğin yazılma şekliyle ilgiliyse:

  • Ekonomik paket: 1 revize hakkı,
  • Premium paket: 3 revize hakkı mevcuttur.